Trikoloji ile Sağlıklı Güzellik

1900’lü yılların başında İngiltere’de doğan trikoloji, saç ve saç derisi ile ilgili sorunların teşhisinde ve çözümünde uygulanan bilimsel yöntemler bütünüdür. Saçlarımız aslında ölüdür. Yapılan işlemlerde çok dikkatli olmalıyız çünkü saçlarımızın kendini tedavi edebilmesi mümkün değildir. 

    Saçı natürel bir parlaklıkla iyi durumda tutan bir protein ve nem dengesi vardır. Saçın iç yapısında yapışkan bir madde olan yağ asitleri bulunur. Burası nem ve proteinin bulunduğu bölümdür. Dış bölümlerde kütikül diye adlandırdığımız birbirine bağlı 3-18 katmanlar vardır. İç bölümü kaplayan 7-11  civarında katman vardır. 

    Hepimiz saç rengimizi değiştirerek veya kalıcı şekil perma defrize ile saç görüntümüzü değiştirmek isteriz. Genellikle bunu yaparken doğru analiz yapmayız. Sonra da saçımızın neden nemini kaybettiğini anlamaya çalışırız. Bu yapısal bozulmanın nedeni, saçı ve saç ürünlerini iyi tanımaktan geçer. Trikoloji saç problemlerini araştırıp kişiye özel çözümler üretilmesini hedefler. Ekibimiz trikoloji eğitimi almış, alanında uzman saç profesyonellerinden oluşur ve estetiğin yanı sıra saç sağlığınıza da önem verir. Randevu almak için bize telefonla ulaşabilirsiniz.Devamını Oku