Doğal Duruşuyla Gönülleri Fetheden Microblading Nedir?

Kaş, yüz ifadesinin en önemli tamamlayıcılarından biri. Ancak ne yazık ki herkes bu konuda şanslı olamıyor. Birçok kişi yapısal olarak seyrek kaşlara sahipken çeşitli dış etkenlerle kaşları dökülen kişiler de oldukça fazla. Sebebi her ne olursa olsun daha etkileyici bakışlara sahip olmak için kaşlarını kalıcı bir şekilde doldurmak isteyenlerin yardımına ise Microblading 3D kıl tekniği koşuyor. Bir çeşit kaş konturu olan bu teknikle kaşlardaki boşlukları doldurarak oldukça doğal bir görünüm elde etmek mümkün. Peki, nedir bu Microblading? Nasıl yapılır? Zararları var mıdır? Gelin bu soruların cevabına birlikte bakalım.

İlk soru: Microblading nedir?

Microblading bir kaş kontur yöntemidir ancak sanılanın aksine bir dövme uygulaması değildir. Dövmeler derinin altına nüfuz ederken Microblading işleminde derinin yüzeyine işlem uygulanır. 

Nasıl uygulanır?

Microblading işlemi sırasında özel bir iğne ve medikal pigmentler kullanılır. Bu özel iğne ile derinin yüzeyine kaş kıllarına benzer, doğal çizikler atılır. İşlem, boşlukların olduğu bölgelerin tek tek çizilmesiyle devam eder. İşlem öncesi ihtiyaç halinde uyuşturucu merhem kullanılabilir. Ancak yüksek acı hissedeceğiniz bir işlem değildir. 

Kalıcı mıdır?

Microblading işlemi yarı kalıcı bir işlemdir. Bir dövme uygulaması olmadığı için ortalama 18 ay sonra renk yavaş yavaş solacak ve yok olacaktır. İşlemin yapıldığı tarihten ortalama 1 ay sonra renk oturur ve doğal haline kavuşur. 

Kaş şekli ve rengi kritik önem taşıyor

Microblading işlemi öncesi birçok kişinin korkusu şeklin ve rengin kötü olması. Bu yüzden işlem yapılmadan önce uzmanınızdan bir kaş kalemi ile taslak oluşturmasını isteyebilirsiniz. Böylece kaşınızın kaş konturu işlemi sonrası nasıl görüneceğini öğrenmiş olursunuz. Unutmayın ki her bir kişi için ayrı kaş tasarımı yapılır, herkesin yüzüne uygun kaş şekli oluşturulur.

Kalıcılığı cilt tipinize göre farklılık gösterebilir

Microblading işlemi cilde uygulandığı için cilt özellikleri büyük önem taşır. Cilt tipiniz, kaş konturu işleminin ne kadar kalıcı olacağını belirler. Kaşlarınızın uzun süre doğal rengini koruması için bakım yapmanız gerekir. Örneğin, microblading işlemi sonrası duş almadan önce kaşlarınıza vazelin sürebilirsiniz. 

Microbilading işlemi silinebilir mi?

Microblading işleminin silinmesi de mümkün. Bunun için iki seçenek bulunuyor: lazer yöntemi ve solüsyon yöntemi. Ancak tek seansta silinmesi pek mümkün değil. Silme süreci birkaç seans sürebilir. 

Microblading işlemi öncesi dikkat edilmesi gereken birkaç şey var!

Bunlardan ilki işlem yapılmadan önceki 2 hafta boyunca güneşe çıkmamaya özen göstermek. Kullandığınız ilaçlar ve vitaminler için uzmanınıza danışın. Uzmanınızdan işleme başlamadan önce pigmentlere alerjiniz olup olmadığını mutlaka test etmesini isteyin. İşlem öncesi kaşlarınıza boya gibi kimyasal hiçbir şey uygulamayın. İşlemden önceki 1 hafta cımbız gibi ürünleri kaşlarınızda kullanmayın. İşlemden önceki 24 saat alkol, ilaç ve kafein tüketimi konusunda uzmanınıza danışın.

İşlem sonrası yapılması gerekenler

Microblading işlemi sonrası ilk bir hafta, kaşlarınızı sabah ve akşam antibakteriyel bir sabunla nazikçe yıkayın. Her sabah ve gece Hindistan cevizi yağı uygulayın. Mutlaka temiz bir nevresim ve yastık kılıfı kullanmaya özen gösterin. Kaşlarınızı hijyenik olmayan ortamlardan uzak tutun. İlk bir ay yüzünüze botoks ve cilt bakımı gibi işlemler yaptırmamaya, ilk bir hafta güneş ışınlarına direkt maruz kalmamaya özen gösterin.Devamını Oku